Rumělky věnovaly polštářky ženám po operaci prsu


Ženský tým Jedovaté Rumělky z Chotěboře a okolí věnoval pod stromeček 35 speciálně ušitých polštářků na chirurgické oddělení pro ženy po ablaci prsu. "Na Facebooku nemocnice jsme viděly výzvu na darování látek. Posbíraly jsme látky a rozhodly se polštářky rovnou ušít. Sešly jsme se v kavárně na ulici Krále Jana, kterou provozuje naše členka a jednu neděli jsme věnovaly šití polštářků," prozradila při předávání dárků kapitánka týmu Šárka Dolínková. Našly si i sponzora na okrasné štítky, kterým se stala Soleta Chotěboř.

Chirurgické oddělení přišlo před několika lety s originálním projektem tzv. srdéčkových polštářků pro ženy s onemocněním prsní žlázy či po ablaci prsu. Jde o speciální pomůcku šitou na míru, která má pozitivní přínos pro pacientky co se týká komfortu polohování a také po psychické stránce. "Mohla jsem osobně jeden polštářek předat pacientce po operačním výkonu. Vzbudilo to ve mně velice silné emoce, neboť paní byla dojatá, udělaly jsme jí radost a podpořily jsme ji jako ženy ženu. Může to potkat každou z nás," dodala Šárka Dolínková. Tým Jedovaté Rumělky aktivně jezdí již šest sezón Dračí lodě a má 21 členek a  1 trenéra. 

Nemocnice tímto chce poděkovat i všem dárcům, kteří reagovali na naši výzvu sběru látek na šití polštářků a také Psychiatrické nemocnici HB, která nám polštářky z věnovaných látek dlouhodobě šije. ODKAZ NA ČLANEK

DĚKUJEME A VŠEM PŘEJEME krásné Vánoce a hlavně zdraví do nového roku.