Maminky s dětmi opět využívají letní terasu


Malí pacienti dětského oddělení s doprovodem mohou opět v tomto letním počasí využívat při hospitalizaci slunečnou terasu v 6.NP hlavní lůžkové budovy. Terasa prodělala stavební úpravy za 734.000,- Kč.

"Terasu za vhodného počasí využívají zejména maminky s dětmi v kočárku, kdy maminky relaxují na čerstvém vzduchu a děti spokojeně spí. Je to příjemné zpestření a posezení i pro dobu návštěv. Opouštět oddělení však mohou maminky s hospitalizovanými pacienty pouze po domluvě s lékařem, kdy to zdravotní stav dítěte dovolí," prozradila vrchní sestra Mgr. Jana Niederlová.

Terasa je otevřená, maminky se zde mohou tedy i slunit, popíjet kávu nebo si číst noviny. "Neboť na terase byla poškozená dlažba a izolace, způsobovala při dešti průtok vody do pátého patra budovy, museli jsme ji opravit. Došlo i k drobným úpravám střechy a odtoků z celého prostoru," sdělil technický náměstek Josef Tvrdý. Terasa je vybavena houpačkou, posezením a velkým slunečníkem.

Kromě využití terasy se snažíme zpříjemnit maminkám a dětem pobyt v nemocnici i dalšími aktivitami. K těm patří povolené procházky v areálu nemocnice, canisterapie ve vybraných termínech, dětské herny na jednotlivých stanicích vybavené dle věku pacientů buď hračkami nebo počítači a deskovými hrami.

Komfortem pro malé pacienty po operacích je také pooperační / dospávací  pokoj přímo na dětském oddělení, kdy u lůžka dítěte, které musí být pod dohledem zdravotníků, po celou dobu je osoba blízká a malý pacient se tak probouzí z narkózy a opět vidí maminku, tatínka či babičku s dědou. Na dětském oddělení je pak též nadstandardní kojící pokoj, pro maminky, které mají problém s kojením a v soukromí, s pomocí zdravotníků, si snaží osvojit správné techniky kojení. Jako jediné v kraji umožňuje naše dětské oddělení - stanice intermediární péče - hospitalizaci novorozenců s oběma rodiči na vlastním pokoji. Rodiče jsou tedy novorozenci  nepřetržitě na blízku i přes nutnost 24- hodinového lékařského dohledu.