Oznámení - cvičení s lany


Cvičení zrušeno od 16.10.2020 do ODVOLÁNÍ v ranním i odpoledním čase, tedy 6:45 - 7:45 a 14:00 - 15:00 hodin.

Účast možná po odevzdání ČESTNÉHO PROHLÁŠENÍ. Před vstupem do tělocvičny platí povinná dezinfekce rukou, měření teploty. Děkujeme za pochopení

V naší nemocnici probíhá skupinové cvičení dle metody SPS pro děti se skoliózou a VDT. Toto cvičení probíhá každý pátek v učebně nad prádelnou. S rostoucím zájmem o terapii skoliózy a VDT metodou SPS se zvyšuje také počet dětí, které na pravidelné páteční lekce docházejí. K naší velké radosti také spousta dětí dospěla do chvíle, kdy je třeba začít jejich doposud získané dovednosti dále rozvíjet a postupně zařazovat těžší cviky. Z této skutečnosti vznikla myšlenka vytvořit další termín skupinového cvičení.

Dále připomínáme a prosíme všechny účastníky, aby dodržovali stanovený „dresscode“, tedy přiléhavé oblečení, které je vhodné ke cvičení a neomezuje v pohybu. Dívky mohou cvičit v kraťasech, legínách, obtaženém tričku, tílku či lambádě. Chlapcům doporučujeme kraťasy a obtažené triko, eventuelně mohou cvičit i bez trika. Jedině pak jsme schopni kontrolovat správnost provádění jednotlivých cviků, což je právě u pacientů se skoliózou velmi důležité.

Těšíme se na Vás.

Tým rehabilitace