Benefice pro dětské oddělení 9.12.2016


Tradiční Benefiční koncert  Jakuba Pustiny, jehož výtěžek putuje každoročně pro stanici intermediární péče o novorozence dětského oddělení NHB, se letos konal 9. prosince 2016 v Klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě.

Koncert se konal již popáté a patří v tomto předvánočním čase k nezapomenutelným zážitkům pro všechny zúčastněné. Kromě operních árií se kostelem  rozléhají také vánoční koledy, které si společně zpíváme. Již tradičně se této akce účastnila primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová : "Každý finanční dar pro nás znamená hodně. Přístroje, které nám pomáhají zachraňovat život nedonošených a nemocných novorozenců jsou drahé. Panu Pustinovi bych chtěla poděkovat, za dlouhodobou ochotu pořádat pro nás tuto krásnou akci, která je hojně navštěvovaná a všem, kdo přišli a přispěli finančním obnosem na nový přístroj, chci popřát vše dobré, klid, pohodu a štěstí."

Neonatologie je obor, který ročně pečuje o desítky tisíc novorozenců, kteří se narodí v termínu a odchází po několika dnech domů. V naší nemocnici péče stanice využijí cca tři stovky novorozenců. Většina veřejnosti vnímá hlavní práci neonatologů u inkubátorů a složité techniky. Důležité je oboje. Neonatologie se stará o „začátek“ života a tento začátek je jedinečný a neopakovatelný. Pokud přichází miminko donošené a z bezproblémového porodu, tak potřebuje vlídnou, empatickou péči, trvalou blízkost maminky a pochopení pro přirozené děje, které s narozením souvisí.

Sponzorem akce jsou -   

Děkujeme!