Kurz laické resuscitace - 26.10.2016


Nejbližší termín konání kurzu KPR - bude upřesněn! Přihlásit se můžete i nyní - viz. KONTAKT níže. Sledujte naše stránky. Děkujeme!

Již tisíc zájemců se u nás nechalo proškolit v poskytování první pomoci a získalo certifikát o absolvování kurzu KPR pro laickou veřejnost.

Již od roku 2011 pořádáme KURZ LAICKÉ RESUSCITACE PRO VEŘEJNOST, jehož hlavním cílem je přiblížit, jak podat první pomoc, a tedy jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým, svému dítěti nebo člověku, který to právě potřebuje. Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat pomoc. Školíme nejen jednotlivce, ale třeba i studenty gymnázií nebo zaměstnance firem. "Jsem ráda, že si veřejnost uvědomuje potřebu znát základní techniky poskytování první pomoci. Na kurzech je úžasné, že se účastníci doptávají přímo na konkrétní situace nebo chtějí poradit i při specifických situacích, například u člověka s epilepsií a podobně. Snažíme se tedy dávat prostor jejich dotazům a tomu, co je zajímá nejvíce," sdělila vrchní sestra chirurgického oddělení Marie Kafková. Velký zájem je o kurzy zaměřené na první pomoc dítěti, které vede primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová. "Pro matku je těžké nezpanikařit v situaci, kdy je její dítě ohroženo na životě. Zejména u malých dětí je proto důležité vědět, jak postupovat nebo alespoň rozpoznat, kdy je dítě v přímém ohrožení života," řekla MUDr. Chvílová Weberová.

Pro kurzy laické resuscitace používáme speciálního trenéra - defibrilátor CardAid. Ojedinělostí tohoto systému je speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého instruktor může pro účastníky nácviku volit a ovlivňovat vývoj situace - to znamená tvořit rozličné scénáře. Ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze tak ve scénce procvičit patřičně reálnou formou poskytnutí kardiopulmonální resuscitace. Kurzy zaměřené na dětskou resuscitaci provádíme na multifunkčním KPR modelu novorozence, který nám slouží k nácviku kardiopulmonální resuscitace a základní novorozenecké péče. Model je vyroben ze speciálního silikonového materiálu, který je blízký lidskému tělu. Na modelu lze nacvičovat nejen resuscitaci včetně endotracheální intubace, ale také katetrizaci pupeční šňůry, zavádění nasogastrické sondy, orální i nasální odsávání, katetrizaci močového měchýře, kontrolu srdečního tepu na pupeční šňůře, atd. Tento moderní intubační model patří mezi nadstandardní vybavení novorozeneckých oddělení.

Zatím poslední kurz se uskutečnil 26.10. 2016.

Minimální počet účastníků je 5. Přesný termín bude upřesněn a zájemcům sdělen telefonicky nebo emailem.

Přihlásit se můžete: Marie Kafková, vrchní sestra chirurgického oddělení
Tel.: 569 472 290, mobil: 737 250 172 email: marie.kafkova@onhb.cz

Těšíme se na Vás!!!