Pleas přispěl na polštářky


Společnost Pleas Havlíčkův Brod zareagovala na naši žádost o látky na srdéčkové polštáře, které dostávají pacientky po ablaci prsu a věnovala nemocnici více než tři sta metrů látky - bavlněného úpletu. "Jsme moc rádi, že Pleas věnoval látku, kterou jsme okamžitě předali do Psychiatrické nemocnice, kde nám polštářky šijí. Ke všemu jde o skutečně kvalitní materiál, který bude pacientkám příjemný," sdělila vrchní sestra chirurgického oddělení Marie Kafková. Dle odhadu se vyrobí několik stovek polštářků. Naše výzva však platí stále, neboť pacientky si polštářky odnášejí domů jako podporu pro období rekonvalescence.

 

"S nemocnicí jsme již spolupracovali v minulosti. V roce 2011 jsme darovali 1500 kusů kojeneckých body pro čerstvě narozená miminka na gynekologicko-porodnickém oddělení. tentokrát jsme  reagovali na žádost oddělení chirurgie o pomoc. Věnovat kvalitní bavlněné úplety pro nás nebyl problém, protože úplety si vyrábíme sami, přímo v areálu v Havlíčkově Brodě. Je pro nás pocta že se touto formou můžeme podílet na pomoci nemocným ženám," řekla Mgr. Tereza Nolčová ze společnosti Pleas a.s.

Naše výzva však platí stále - Prosíme o darování nejlépe bavlněné nebo jiné kvalitní, na dotek příjemné látky, která Vám třeba zůstala doma ve skříni nevyužitá. Nyní může pomoci stovkám žen, které se musí poprat s těžkou životní situací.

Látky je možné donést na chirurgické oddělené naší nemocnice a kontaktovat vrchní sestru chirurgického oddělení p. Marii Kafkovou na tel. 569 472 290.

Děkujeme za ochotu a spolupráci.

   

Mgr. Petra Černo, petra.cerno@onhb.cz