Odběry pupečníkové krve


Od února 2015 obnovujeme na četné žádosti rodiček službu odběrů pupečníkové krve na gynekologicko-porodnickém oddělení. Spolupracujeme s Národním centrem Tkání a Buněk a.s. Brno.

Stanovisko MZ ČR k problematice nabídky uchovávání pupečníkové krve pro autologní použití naleznete na : http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanovisko-k-problematice-nabidky-uchovavani-pupecnikove-krve-pro-autologni-pouz_10810_1.html

Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. disponuje statutem zdravotnického a tkáňového zařízení a současně statutem výrobce léčivých přípravků - vyvíjí nové druhy léčby a zdravotnické materiály, které jsou založeny na mikro a nanotechnologii. Součástí Národního Centra Tkání a Buněk a.s. je také nejmodernější banka pupečníkové krve v České republice.

K odběru pupečníkové krve je třeba nahlásit se předem - tedy ještě před porodem - v brněnském centru. Potřebnou dokumentaci vyřídíte již v těhotenství a přinesete s sebou na porodní sál. Bez tohoto bohužel není možné odběr pupečníkové krve uskutečnit! Veškeré informace je možno nalézt na webových stránkách http://www.natic.cz/pupecnikova-krev/pupecnikova-krve-krok-za-krokem/ .

Bližší informace k odběru pupečníkové krve v naší porodnici Vám rády poskytnou naše porodní asistentky - tel. 569 472 397, odpovědným lékařem je MUDr. Peter Rafaj.

/Pupečníková krev - je  krev novorozence, která se nachází v cévách pupečníku a placenty a normálně se po porodu likviduje spolu s placentou a zbytkem pupečníku.V okamžiku odstřižení pupečníku lze pupečníkovou krev odebrat, přičemž z celkového objemu pupečníkové krve (přibližně 200 ml) se při odběru získá okolo 80-100 ml. /  Více na http://www.natic.cz/

petra.cerno@onhb.cz