Potratová pilulka - způsob umělého přerušení těhotenství


Gynekologicko-porodnické oddělení naší nemocnice nabízí pacientkám jako variantu umělého přerušení těhotenství potratovou pilulku."Tato varianta interupce je šetrnější než chirurgický zákrok, " sdělil primář oddělení MUDr. Pavel Antonín.

Farmakologickou metodu ukončení těhotenství hradí pacientka částkou 3 500 korun. Potratová pilulka umožňuje ženám ukončit nechtěné těhotenství bez chirurgického zákroku. Farmakologický potrat může být proveden do 49. dne těhotenství. Žena nejprve dostane účinnou látku mifepristonum, která zamezí výživě těhotenské tkáně včetně embrya. Pilulka je podána lékaři v nemocnici, žena zůstává 1 až 2 hodiny pod dohledem zdravotníků z důvodu možné alergické reakce či nevolnosti. Pokud se neobjeví komplikace, může odejít. Vrací se za 48 hodin, kdy se podá druhá dávka. Třetí návštěva se uskuteční za dva týdny, kdy lékař zkontroluje zdravotní stav pacientky a ukončení těhotenství.

V případě farmakologické metody je uváděna možnost selhání - a to v 1,3 - 7,5 % případů. Pacientce bude v těchto případech nabídnuto umělé přerušení těhotenství chirurgickou cestou. Interupci může žena v ČR podstoupit do 12. týdne těhotenství, ze zdravotních důvodů i později, miniinterupci do 8. týdne.

V případě zájmu prosím kontaktujte naši příjmovou gynekologickou ambulanci na tel. čísle: 569 472 396.

-tm- , petra.cerno@onhb.cz