Varixová ambulanceLékař: MUDr. Ján Miglec, MUDr. Martin Škrabal 569 472 505
Sestra: ambulantní sestra


ORDINAČNÍ HODINY

Středa 13:00 – 13:30 pro objednané - (kontroly po operaci, semioperační metody)   


KDE NÁS NAJDETE

Budova č.5, přízemí


NABÍZÍME

Chirurgické oddělení se specializuje na problematiku odstranění křečových žil, které jako onemocnění bývají bolestivé a esteticky nepřijatelné.Ambulance Vám nabízí komplexní a nejvhodnější řešení Vašeho zdravotního problému a maximální péči před i po zákroku. Specializovaná ambulance taktéž nabízí případné ambulantní estetické dořešení varixů.

Od roku 2013 využíváme moderního přístroje Olympus Celon  pracujícího na principu radiofrekvenčně indukované termoterapie (RFITT) -využití radiofrekvenční energie.Výhodou metody RFITT je v tomto případě maximální šetrnost k organismu, malé nebo žádné pooperační hematomy, brzký návrat ke každodenní aktivitě, téměř nulová bolestivost, rychlá rekonvalescence – chůze je možná ihned po zákroku.  /Při běžné operaci křečových žil se kmenové povrchové žíly odstraňují buď jejich vytržením na speciální sondě (stripperu), nebo se uzavírají invaginačním způsobem, tj. lumen (průsvit) jedné části cévy se uzavře druhou částí cévy podobně, jako když obracíme rukáv poruby. Přitom dochází k hmoždění okolních tkání. Při použití radiofrekvenční termoterapie jsou hematomy minimální, tudíž celý proces rekonvalescence je rychlejší a téměř nebolestivý./

Doba výkonu přístrojem Olympus Celon je velice krátká, metoda je přitom miniinvazivní, účinná a bezpečná. Na rozdíl od běžných postupů operace žil minimalizuje metoda pooperační nepohodu – není nutné užívat léky navíc. Jednoznačnou prioritou a výhodou je vynikající kosmetický efekt. Klasické chirurgické postupy umí odstranit velké křečové žíly, ale kosmetický efekt této operace bývá často snížen zbytky drobných cévek (žilek). Tyto se obvykle vyskytují přímo v kůži, mají mnohá rozvětvení, takže připomínají metličky - proto "metličkové" varixy. Klasickými postupy je nelze řešit, my jejich řešení nabízíme aplikací koncentrovaného roztoku – sklerotizaci varixů, nebo použitím vysokofrekvenčního proudu aplikovaného mikrojehlou postupně v několika místech do žilky.

 

oddělení nahoru