Mámy pro mámy donesly dárečky


Projekt Mámy pro mámy podporuje maminky nedonošených dětí, které tráví mnoho týdnů se svým miminkem do dlaně v nemocnicích celé ČR.

Maminky z mateřských center, babičky z domovů důchodců a dobrovolní dárci vyrábí pletené čepičky, hračky, botičky, drobnosti pro radost a přáníčka pro maminky, které tráví nejen sváteční dny v nemocnici v obavách o své příliš malé nebo nemocné miminko. Dáreček se vzkazem „myslíme na Vás, zavolejte, popovídejte si, vím jak Vám je, posíláme sílu…“ a mnohými od srdce jdoucími slovy a kontaktem putuje často desítky kilometrů od maminky k druhé mamince do nemocnice.

Naše novorozenecká JIP dostane každoročně desítky takových dárečků pro mámy zde narozených „nezralečků“. Velkou porci dárečků na vánoce a další měsíce přivezla Štěpánka se svou maminkou. Štěpánka byla před 15-ti lety také miminkem do dlaně, narodila se v 28. týdnu s velmi nízkou porodní hmotností.

Dárečky, přáníčka zdraví a sil nejen na Vánoce rozdělily sestřičky maminkám nedonošených a nemocných novorozeňátek. A protože na Štědrý den ukápne na porodnici nejedna slzička i maminkám dětí zdravých a donošených, dostaly dárečky i tyto maminky.

"Každý z nás se někdy cítil opuštěný v nemoci a strachu o zdraví své nebo dítěte. Každý z nás si umí představit a ví, jak malinká vzpomínka lásky, vzkaz vyjadřující podporu, pohladí a povzbudí," okomentovala význam projektu vedoucí lékařka JIP MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová.

Mnohokrát děkujeme za velkou lásku, se kterou maminky i koordinátoři projektu vyrábí, balí a rozvážejí dárky proto, aby mohly poslat trochu síly, radost a naději, že se překulí týdny a miminko do dlaně začne růst, uzdraví se a odejde domů, do života.

DĚKUJEME!

dárečky "Mámy pro mámy" dárečky "Mámy pro mámy"
dárečky "Mámy pro mámy" dárečky "Mámy pro mámy"
dárečky "Mámy pro mámy" dárečky "Mámy pro mámy"
dárečky "Mámy pro mámy" dárečky "Mámy pro mámy"
dárečky "Mámy pro mámy" dárečky "Mámy pro mámy"
dárečky "Mámy pro mámy"