Věnujte látky,věnujete polštářkové srdce


Chirurgické oddělení přišlo před několika lety s originálním projektem tzv. srdéčkových polštářků pro ženy s onemocněním prsní žlázy či po ablaci prsu. Jde o speciální pomůcku šitou na míru, která má pozitivní přínos pro pacientky co se týká komfortu polohování a také po psychické stránce.

Na základě získaných informací nejenom o tvaru, ale i způsobu ušití speciální pomůcky, spolupracujeme s Psychiatrickou nemocnicí Havlíčkův Brod - oddělení pracovní terapie, které pro nás na základě přesně stanovených parametrů šije polštáře srdéčkového tvaru. "Hospitalizované pacienty si po zákroku odnášejí polštářky domů a velice si je chválí. Opakovaně děláme sbírku látek, do níž se zapojuje široká veřejnost," sdělila vrchní sestra chirurgického oddělení Marie Kafková.

Proto opět žádáme o pomoc širokou veřejnost. Prosíme o darování nejlépe bavlněné nebo jiné kvalitní, na dotek příjemné látky, která Vám třeba zůstala doma ve skříni nevyužitá. Nyní může pomoci stovkám žen, které se musí poprat s těžkou životní situací.

Látky je možné donést na chirurgické oddělené naší nemocnice a kontaktovat vrchní sestru chirurgického oddělení p. Marii Kafkovou

na tel. 569 472 290.

Předem děkujeme!

Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 569472201 nebo 604475082, petra.cerno@onhb.cz