HEMATOLOGICKÁ AMBULANCE


Primářka: MUDr. Lenka Lakomá 569 472 221, 564

lenka.lakoma@onhb.cz

Vedoucí laborantka: Mgr. Vlasta Bruknerová 569 472 313

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí: 6:30 – 11:30
Úterý: 6:30 – 11:30
Pátek: 6:30 – 11:30

K prvnímu vyšetření přicházejí pacienti většinou na doporučení svého praktického lékaře nebo jiného odborného lékaře. Od 1.5.2020 je NUTNÉ se na každé vyšetření objednat na tel.č.: 569 472 564. Ve většině případů nemusí být pacienti nalačno. K dalšímu vyšetření jsou pak již zváni podle potřeby.

Telefonické spojení: 569 472 564

Ambulance: do ambulance se můžete objednat také přes internet - systém e@mbulance


KDE NÁS NAJDETE

Budova č.5, 1.podzemní podlaží

NABÍZÍME

V ambulanci se diagnostikují, sledují a léčí krevní choroby, ve vhodných případech se ambulantně provádí i krevní převody (transfúze) a infúzní léčba.

V ambulanci se diagnostikují, léčí a sledují pacienti s krevními chorobami. Součástí skoro každé návštěvy pacienta je odběr vzorku krve na vyšetření krevního obrazu a na další vyšetření podle potřeby. Protože je ambulance součástí Hematologicko-transfuzního oddělení, kde je zároveň i hematologická laboratoř, jsou výsledky základního vyšetření během několika minut k dispozici. Pacient může být tedy bez dlouhého čekání vyšetřen lékařem, který zhodnotí základní laboratorní výsledky,  klinický stav  a  určuje další léčbu.
Výsledky speciálních vyšetření, která se provádějí jak ve vlastní laboratoři, tak v jiných laboratořích nemocnice nebo v jiných zdravotnických zařízeních, docházejí postupně.

Kromě odběru krve ze žíly se v ambulanci provádí vyšetření kostní dřeně, které je nezbytné k diagnostice některých krevních chorob. Kostní dřen se získá punkcí hrudní kosti – sternální punkce.

V ambulanci provádíme i odběry kapilární krve (z prstu) u lidí se špatným žilním přístupem a vyšetření krvácivosti.
Ambulance funguje částečně také jako stacionář. Ve vhodných případech – většinou u krevních chorob - provádíme  krevní převody (transfúze). Pacientovi se většinou v jednom dni převádějí 2 transfúzní jednotky. Čas potřebný k předtransfúznímu vyšetření a k vlastní transfúzi je kolem 3 hod.
Nemocným s krevními chorobami, u kterých je nutná infúzní léčba a přitom jejich zdravotní stav nevyžaduje přijetí do nemocnice, můžeme u nás infúze podávat také ambulantně. Časově je tato léčba závislá na druhu podávaného léku.

oddělení

nahoru