Canisterapie


Canisterapie je vlastně působení na osoby prostřednictvím speciálně vycvičeného psa. Kontakt se psem představuje rozptýlení pro starší pacienty, kteří trpí depresí, ale i pro ty, kteří se cítí opuštěně.

Canisterapie probíhá pod vedením canisterapeuta ve spolupráci se zaměstnanci zařízení. Terapeut se snaží navázat komunikaci klienta se psem tak, aby snížil jeho nesmělost nebo uzavřenost. Dochází k odbourávání neopodstatněného strachu a odvedení pozornosti od vlastních potíží pacienta.

Canisterapie probíhá pravidelně každé pondělí (stanice A) a čtvrtek (stanice B) odpoledne mezi 14. až 15. hodinou. Pacienty navštěvuje australský ovčák – fenka jménem Bambulka za doprovodu své paničky Hanky Dvořákové, která studuje Střední zdravotnickou školu v Havlíčkově Brodě. Se svou fenkou je od roku 2015 členkou skupiny Cantes. Postupně navštíví všechny pacienty a podle jejich zájmu se u každého zdrží. Někdo se s pejskem rád pomazlí, protože mu připomene jeho mazlíčka, kterého musel zanechat doma, pro dalšího je to zcela nový zážitek, další je jen zvědavý, co vlastně takový pes v nemocnici dělá. Většina klientů však canisterapii vítá, na návštěvy se vysloveně těší.

canisterapie

Canisterapie